Karłowice – remont i odpust


Karłowice Odpust 2011 + remont KLIKNIJ I ZOBACZ

Odpust z Jezusem Dobrym Nauczycielem

Drugi po kościele parafialnym obiekt sakralny parafii kaplica pod wezwaniem Jezusa Dobrego Nauczyciela powstawała za pamięci wielu mieszkańców Karłowic. Niestety już potrzebowała remontu. Na ścianach w wielu miejscach widoczne były zacieki. Okazało się, że dach wymaga nie uszczelnień ale gruntownego remontu.

W całości został pokryty blachodachówką. Wewnątrz filary i witraże zostały obłożone płytkami klinkierowymi. Ściany i sufit zostały odmalowane w w ciekawej gamie kolorystycznej. Prace remontowe trwały od lipca po początku października. W dziele odnowy kaplicy parafię wspierała finansowo osoba z naszego terenu pragną zostać anonimową.
W tchnącej świeżością kaplicy w piątkowy wieczór 14 października 2011 roku Mszę św. odpustową koncelebrowali: ks. Aleksander Brzeziński nowy proboszcz parafii św. Marcina w Swarzędzu i ks. Przemysław Kompf. W zakończeniu uroczystości ks. A. Brzeziński poświęcił obraz przedstawiający św. Piotra trzymającego klucze do Królestwa Bożego, dar dla kaplicy w Karłowicach p. Jacka Wojciechowskiego, prezesa firmy Utal w Gruszczynie.
Cała uroczystość była dziękczynieniem Bogu i ludziom za dar odnowionej kaplicy, a także przypomnieniem, że mamy w naszej codzienności uczyć się od Jezusa Najlepszego Nauczyciela i sami wobec siebie mamy być Dobrymi Nauczycielami.