Koncert Andrzeja Lajborka w Wierzenicy


Zapraszamy Państwa na Muzyczną Jesień w Puszczy Zielonce. To koncerty, które odbędą się w świątyniach na terenie gmin członkowskich ZMPZ.

Cykl zainauguruje recital pt. „Powitania pożegnania” w wykonaniu Andrzeja Lajborka, który odbędzie się w niedzielę 27 września o godz. 12:00., w kościele pw. św. Mikołaja w Wierzenicy.  Podczas koncertu artysta zaprezentuje współczesne rosyjskie piosenki literackie min.: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Dolskiego, Jurija Kukina i Żanny Biczewskiej.
Andrzej Lajborek to aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, estradowy i radiowy, od lat związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Okazjonalnie reżyser oraz nauczyciel akademicki. Zagrał około stu ról teatralnych.
Jest autorem dwóch sztuk, a także kilkudziesięciu scenariuszy teatralnych i estradowych. Realizuje swoje własne recitale piosenkarskie autorów rosyjskich, amerykańskich i francuskich, które śpiewa we własnych tłumaczeniach.
Autor blisko dwustu piosenek. Laureat nagrody „Biały bez” dla najpopularniejszego poznańskiego aktora. W 2017 roku otrzymał srebrny medal Gloria Artis.