Konkurs Bibilijny 2011


Konkurs Biblijny 2011 KLIKNIJ I ZOBACZ

Biblijne zmagania w Karłowicach
15 października 2011 r. nawa odnowionej kaplicy Jezusa Dobrego Nauczyciela w Karłowicach po raz ósmy była miejscem rywalizacji w konkursie biblijnym „Biblia dla Ciebie”.

Startowało siedmioro zawodników: Izabela Pawlaczyk-Huziuk z Bugaja, Maria Dominikowska z Wierzenicy, Remigiusz Chiluta z Wierzonki i dwa małżeństwa Ewa i Andrzej Jaremko z Dębogóry oraz Joanna i Maciej Kachel ze Swarzędza. Reguły konkursowe były takie same jak przed rokiem, czyli uczestnicy wcześniej znali treść 184 pytań z dwóch Ksiąg Samuela i dwóch Królewskich, ale nie ich kolejność. Dobra odpowiedź oznaczała zdobycie 1 lub 2 punktów w zależności od trudności pytania. Każdy punkt wart był 5 złotych, które trafiały na konto drużyny gdy odpowiedziała poprawnie, albo do skarbonki gdy jury nie uznało odpowiedzi. Po pierwszej turze odpadła zawodniczka startująca samodzielnie i jedno z małżeństw a po kolejnej debiutujący zawodnik. W finale zmierzyli się Izabela Pawlaczyk-Huziuk z Ewą i Andrzejem Jaremko. Był on bardzo wyrównany, więcej szczęścia do pytań za 2 punkty miała Izabela Pawlaczyk-Huziuk, i to ona po uwzględnieniu całego dorobku punktowego została zwyciężczynią. Jury konkursu tworzyli; Kuka (Elżbieta) Wiewiórowska, Genowefa Springer i ponownie w podwójnej roli jurorki i skarbniczki Iwona Walent (trzykrotna zwyciężczyni poprzednich edycji). Gro publiczności stanowili kandydaci do bierzmowania. Tradycja zobowiązuje, wobec czego poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a uczestnikom nie brakowało poczucia humoru i rycerskiej postawy względem siebie. Po zakończeniu konkursu na jego uczestników czekała agapa w salce przy kaplicy.