Nikola z Wierzenicy – jesteśmy z Tobą

Cud w Wierzenicy

Nasza mała wiejska społeczność została dotknięta chorobą nowotworową małej dziewczynki.

Czwartek
6-letnia Nikola przyjeżdża na weekendową przepustkę ze szpitala w Warszawie, po kilkutygodniowym pobycie i ciężkim leczeniu.

Piątek
Zebranie wiejskie, na którym ustaliliśmy wspólnie z mamą, że marzeniem Nikoli jest tablet i chcemy to sprezentować.

Sobota
Od rana rusza zbiórka pieniędzy /pod egidą Parafii św. Mikołaja/ wśród mieszkańców Wierzenicy. Po 4!godzinach dzięki pani Krystynie i Kasi została uzbierana kwota 1050 złotych.
O 16-stej rusza samochód do Poznania. W firmie Komputronik w Starym Browarze kierownik sklepu po przedstawieniu tematu, pomaga wybrać, ubezpieczyć i doposażyć sprzęt, tak by mała użytkowniczka mogła się cieszyć tabletem. Dziękujemy!
O 20-stej prezent przyjeżdża do Wierzenicy

Niedziela
Wgrywamy filmy, dokupujemy karty sim LTE i o 18-stej spotykamy się pod wiatą koło kościoła.
Robimy tabletem zdjęcia dzieci, żeby Nikola miała je pod ręką gdy będzie trochę smutno.
Zdążyliśmy, jutro dziewczynka przecież wyjeżdża znów do szpitala!
Koleżanki i koledzy wręczają Nikoli wymarzony prezent. życzenia zdrowia. Dużo śmiechu, ale i łez.
NIKOLA wracaj szybko do nas. Wierzymy, że pokonasz chorobę. Jeszcze pamiątkowe fotki.

Jaki cud ktoś spyta? Cud ludzkich serc – odpowiadamy. Mała, raczej skromnie żyjąca społeczność Wierzenicy w ciągu tak naprawdę 48 godzin pokazała, że stać ją na solidarność. Po cichu marzyliśmy o 400-500 złotych. To co się stało przerosło najśmielsze oczekiwania. Wszystkim mieszkańcom wielkie podziękowania.