Noc Kościołów w Roku Cieszkowskiego


IMG_7213Galeria zdjęć
Rekordowa Noc Kościołów Drewnianych

Zespół Trebudnie-Tutki rozpoczynający swój występ w sobotni wieczór 6 września 2014 roku
, w ramach specjalnej edycji tej imprezy poświęconej 200. rocznicy urodzin Augusta Cieszkowskiego ściągnął do Wierzenicy rekordową ilość uczestników. Pomysł pracowników Referatu Promocji Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, by przy dobrej pogodzie zespół występował na scenie przed kościołem okazał przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu nie mniej niż 500 osób podziwiało występ artystów. Zainteresowani oprowadzani przez Ewę J. Buczyńską, Włodzimierza Buczyńskiego, ks. Przemysława Kompfa mogli zwiedzać kościół, schodzić do krypty Cieszkowskich, obejrzeć znakomicie wyeksponowaną dzięki podświetleniu rocznicową wystawę, obejrzeć film o Szlaku Kościołów Drewnianych. Mieli też możliwość zakupu w kiosku pod wiatą wydawnictw związanych z Cieszkowskim i Wierzenicą oraz czegoś do picia i pojedzenia. Impreza była zorganizowana wspólnie przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” i UMiG Swarzędz.