Koncert Eleni w Wierzenicy ::14 września 20:30

eleniZwiązek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, Gmina Swarzędz, Gmina Pobiedziska oraz parafia pw. św. Mikołaja i parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie zapraszają na NOC KOŚCIOŁÓW na szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonki.

W piątek, 14 września, czeka nas muzyczne święto. W drewnianych świątyniach wystąpią znane wszystkim artystki.

Pierwszy koncert odbędzie się o godzinie 18.00 w kościele pw. św Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie. Wystąpi tam Magda Anioł z zespołem. Muzycy od lat związani są z polską sceną chrześcijańską. Poza programem autorskim grają również koncerty kolędowe, postne, oprawę Eucharystii dla młodych oraz koncert pt. „Strych z aniołami” do tekstów Małgorzaty Nawrockiej. Poza standardowymi koncertami bywają również na rekolekcjach, ewangelizacjach, konferencjach i spotkaniach.

O godzinie 20:30 w kościele pw. św. Mikołaja w Wierzenicy wystąpi znana wszystkim piosenkarka – Eleni, której towarzyszyć będzie Kostas Dzokas i Aleksander Białous. Eleni nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”. Wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie piosenki jak: „Miłość jak wino”, „Chcę kochać”, „Ballado hej”, „Na miłość nie ma rady”, „Dla Ciebie jestem ja”, „Niech lato spełni sny”, „Pożar w godzinie serc”, „Spójrz z dwóch stron”, „Wakacyjny flirt”, „Coś z Odysa” i „Aleksandria”. Kilkakrotnie wygrywała niezwykle popularny plebiscyt „Lata z Radiem” za co uhonorowano ją tytułem Królowej Polskiej Piosenki.
W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Nikos Chadzinikolau.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Pół godziny przed i po każdym z koncertów będzie można zwiedzić kościoły w towarzystwie księdza lub regionalisty.

Bezpłatny autokar zawiezie wszystkich zainteresowanych na koncerty.

Wyjazd autokaru:

Swarzędz: godz. 17:00 – parking przy ul. św. Marcin (naprzeciwko kościoła św. Marcina)

Pobiedziska: godz. 17:30 – przystanek przy szkole.

Powrót autokaru po zakończeniu koncertów do miejsca wyjazdu.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

www.turystyka.puszcza-zielonka.pl