Parafia Wierzenica dziękuje Drukarni Swarzędzkiej


 

 

 

 

 

 

Dokładnie 13 lat minęło 6 grudnia 2012 r. od wydania pierwszego numeru „Wierzeniczeń”, od 12 lat są one drukowane w Drukarni Swarzędzkiej Stanisława a obecnie Stanisława i Marcina Witeckich. Firma ta w tym roku obchodziła 25-lecie istnienia.

Także Parafia Wierzenica, a w szczególności redakcja „Wierzeniczeń”, czuła moralny obowiązek uhonorowania Drukarni Swarzędzkiej – swojego dobrodzieja w roku jej jubileuszu. Stąd na mszę odpustową w dniu święta patrona parafii, w czwartek 6 grudnia 2012 r. zostali zaproszeni właściciele i wszyscy pracownicy tej firmy. Przed mszą obecna w świątyni reprezentacja Drukarni Swarzędzkiej z Anielą i Stanisławem Witeckimi na czele wysłuchała słów dziękczynnych. Otrzymała niemałych rozmiarów „kartkę okolicznościową”, której nie da się schować w normalnej szufladzie i okolicznościowe kubki z satyrycznym rysunkiem przedstawiającym św. Mikołaja biegnącego z Drukarni Swarzędzkiej do wierzenickiego kościoła ze stosem świeżo wydrukowanych „Wierzeniczeń”. Będą one codziennym przypomnieniem wzajemnej życzliwości. Również w intencji Drukarni Swarzędzkiej i osób z nią związanych modlono się podczas tej uroczystej mszy.
Ewa J. i Włodzimierz Buczyńscy