O parafii

Parafia św. Mikołaja w Wierzenicy należy do dekanatu czerwonackiego w archidiecezji poznańskiej. Terytorialnie w jej skład wchodzą następujące miejscowości: Wierzenica, Wierzonka, Karłowice, Mielno, Dębogóra, Ludwikowo, Barcinek i część Bugaja. Liczba wiernych zwiększa się sukcesywnie poprzez powstawanie nowych osiedli mieszkaniowych, w tej chwili obejmuje około 1250 osób.

Od 1999 roku proboszczem parafii jest ks. Przemysław Kompf, który w 2011 roku obchodzi 25 lecie swojego kapłaństwa.

Msze święte w parafii odbywają się w kościele głównym w Wierzenicy oraz w kaplicy w Karłowicach. Godziny Mszy świętych podane są w zakładce Msze święte. Intencje Mszalne można zamawiać u Księdza Proboszcza z odpowiednim wyprzedzeniem, lista aktualnych intencji znajduje się w zakładce Intencje Mszalne. Na stronie znajdują się również informacje dotyczące chrztów świętych oraz zapowiedzi najbliższych ślubów.

Kościół pw. św. Mikołaja w Wierzenicy znajduje się na szlaku kościołów drewnianych. Ze względu na swoje walory zabytkowe cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Jednak poza godzinami Mszy świętych kościół pozostaje zamknięty, a Ksiądz Proboszcz, z uwagi na społeczne zaangażowanie, nie zawsze jest na plebanii, by otworzyć go na życzenie grupy – z tego powodu prosimy o wcześniejsze zgłaszanie wycieczek pod numerem podanym w zakładce zgłaszanie wycieczek.

Parafialne uroczystości wymienione i opisane są w zakładkach Życia parafii. Wśród najważniejszych można wymienić odpusty: parafialny obchodzony 6 grudnia, w kaplicy pw. Jezusa Dobrego Nauczyciela świętowany 14 października oraz ku czci Maryi Królowej Polski i Matki Wierzenicy mający miejsce 3 maja. Zachęcamy również do zapoznania się z krótką historią kościoła.

Przy plebanii znajduje się Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień.