Odpust Św. Mikołaja


 

Odpust w kościele parafialnym w Wierzenicy przypada 6 grudnia. Jest to dzień wspomnienia patrona kościoła, św. Mikołaja biskupa.

 

 

 

 

 

 

Msza Św. sprawowana jest w godzinach wieczornych. Porę dostosowano do rozkładu jazdy autobusów. Celebransem głównym jest zawsze kapłan szczególnie ceniony przez Księdza Proboszcza. W Eucharystii uczestniczą księża z dekanatu, którzy swą obecnością i posługą uświetniają uroczystość.

Wieloletnią już tradycją jest obdarowywanie dzieci obecnych w świątyni drobnymi podarkami przez przybyłego specjalnie z tej okazji Mikołaja. Podarki przygotowane są przez Księdza Proboszcza i parafialny zespół  Caritas.

Po uroczystości w kościele zaproszeni przez Proboszcza goście udają się na poczęstunek do świetlicy w Wierzonce prowadzonej przez Caritas. Ten radosny dzień kończy się modlitwą dziękczynną.