PORUSZAJĄCE ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE NA ODDZIALE ONKOLOGICZNYM


D7VdnmZW0AAsV59Księża orioniści proszą o modlitwę za ciężko chorego kleryka Michała Łosa FDP, któremu bp Marek Solarczyk udzieli w przyspieszonym trybie święceń diakonatu i kapłańskich. Został on wyświęcony w wyjątkowym trybie ze względu na swój ciężki stan. Michał Łos marzy o tym, by odprawić chociaż jedną Mszę Św.

Chory kleryk ze Zgromadzenia Księży Orionistów, pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej w przyspieszonym trybie będzie kapłanem. Ojciec Święty Franciszek odpowiadając na pismo Przełożonego Generalnego Zgromadzenia udzielił wszelkich niezbędnych dyspens.

Michał Łos FDP, przebywający w ciężkim stanie w szpitalu w Warszawie, złożył śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności. Ceremonia odbyła się na oddziale onkologicznym. Kleryk złożył śluby czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i szczególnej wierności papieżowi. Z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego Marka Solarczyka kleryk przyjmie teraz święcenia diakonatu i kapłańskie

Obejrzyj FILM „Święcenia kleryka Michała”